
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 23
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14419
Ext.Price$0.14419
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14419 | $0.14419 |
| 10 | $0.11405 | $1.14050 |
| 50 | $0.09900 | $4.95000 |
| 100 | $0.08594 | $8.59400 |
| 500 | $0.06994 | $34.97000 |
| 1000 | $0.06557 | $65.57000 |
